نکاتی که باید در انتخاب کاغذ دیواری به آنها توجه کنیم.


نکات کلیدی که باید در خرید کاغذ دیواری به آنها توجه کرد
کاغذ دیواری از عناصر دکوراسیونی است که به فضای داخلی روح می دهد و آن را زیباتر و جذاب تر می کند. کاغذ دیواری انواع گوناگونی دارد و به همین دلیل باید در انتخاب آن دقت زیادی داشت. در این مطلب به همراه گروه طراحی نما دکور، نکات مهمی را که لازم است برای خرید کاغذ دیواری مناسب بدانید با شما مطرح می کنیم.

خرید کاغذ دیواری مناسب
همان طور که گفته شد کاغذ دیواری عنصری دکوراتیو است که برای زیباتر کردن فضا به کار می رود. اما برای انتخاب کاغذ دیواری باید مواردی را در نظر داشته باشید و به آن ها دقت کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید و از آن پشیمان و نا امید نشوید. این موارد عبارتند از:

کاربرد کاغذ دیواری
انتخاب نوع کاغذ دیواری
هدف از انتخاب کاغذ دیواری
مطلب مرتبط: بهترین کاغذ دیواری، همه چی رو برای خرید جنس بهتر بدون!
کاربرد کاغذ دیواری
شما می توانید از کاغذ دیواری در تمام فضاها استفاده کنید، فضاهایی مانند نشیمن، پذیرایی، اتاق خواب، اتاق کار، اتاق کودک و حتی حمام و سرویس بهداشتی. پس بعد از آن که ایده اولیه خود را از کاغذ دیواری مشخص کردید، مکانی را که کاغذ دیواری در آن جا استفاده می شود را در نظر بگیرید. با در نظر گرفتن فضا می توانید انتخاب راحت تری داشته باشید.

مطلب مرتبط: انتخاب کاغذ دیواری، بهترین لباس برای دیوار جان!

کاغذدیواری و پارکت آرتا
کاغذ دیواری اتاق خواب.
کاغذ دیواری اتاق خواب بهتر است رنگ ملایمی داشته باشد. رنگ های گرم باعث می شوند فضا صمیمی تر شود و رنگ های تند مانع خواب راحت می شوند.به این نکته توجه داشته باشید که اتاقهای شخصی بهتر است به سلیقه ی فردی که از آن استفاده میکند چیدمان شود.

کاغذ دیواری اتاق پذیرایی..
برای اتاق پذیرایی کاغذ دیواری باید با سبک دکوراسیون خانه هماهنگ باشد. همچنین باید به رنگ وسایل دقت کنید و کاغذ دیواری که ترکیب رنگی هماهنگ با آن ها دارد را انتخاب کنید. به گفته کارشناسان تیمبرلند کاغذ دیواری با طرح های شلوغ برای دکوراسیون و مبلمان ساده و بدون طرح مناسب است، اگر از طرح های پیچیده و شلوغ در کنار مبلمان و وسایل نقش دار استفاده کنید فضا کوچک تر دیده می شود و در دکوراسیون هرج و مرج و آشفتگی دیده می شود.

مطلب مرتبط: طرح کاغذ دیواری جدید، برای هال و پذیرایی

کاغذدیواری و پارکت گروه نما دکور
مدل کاغذ دیواری طرح مدرن
کاغذ دیواری اتاق کار،،
کاغذ دیواری هایی که رنگ های شارپ دارند و یا گل دار و شلوغ هستند مناسب برای اتاق کار نیستند. این طرح ها عمدتا باعث جلب توجه و حواس پرتی افراد می شوند. برای این فضا بهتر است طرح های ساده و یا طرح هایی که رسمی اند مانند راه راه یا طرح های هندسی ظریف را انتخاب کنید. همچنین کاغذ دیواری هایی که طرح های آن بصورت سایه روشن دیده می شوند و یا خودشان بافت و طرح دارند برای اتاق و یا دفتر کار مناسب اند.

کاغذ دیواری اتاق کودک
اگر کاغذ دیواری را برای اتاق کودک می خواهید انواعی که دارای شخصیت های کارتونی مورد علاقه فرزندتان هستند و یا انواعی که طرح های فانتزی و کودکانه و رنگ های شاد و یا ملایم دارند مناسب هستند.

مطلب مرتبط: کاغذ دیواری طرح دار، بهترین کاربرد آن در خانه کجاست؟
انتخاب نوع کاغذ دیواری
کاغذ دیواری ها انواع متنوع و گوناگونی دارند. شناخت انواع کاغذ دیواری به شما کمک می کند بهترین انتخاب را برای فضای مورد نظرتان داشته باشید. انواع کاغذ دیواری عبارتند از:

کاغذ دیواری کاغذی
کاغذ دیواری PVC با روکش وینیل
کاغذ دیواری نانوون
کاغذ دیواری مخملی
کاغذ دیواری سه بعدی
مطلب مرتبط: مدل کاغذ دیواری جدید، راهنمای طراحی شیک و قیمت بازار

کاغذدیواری و پارکت نما دکور


کاغذ دیواری کاغذی paper


کاغذ دیواری کاغذی نازک و غیر قابل شستشو است. دوام آن نسبت به سایر کاغذ دیواریها کمتر است و نکته ای که باید در نظر گرفت این است که به راحتی پاره می شود. همچنین این نوع کاغذ دیواری برای اتاق کودک به علت نداشتن مواد شیمیایی مناسب است.

نکته مثبتی که در مورد این نوع کاغذ دیواری می توان گفت این است که نسبت به سایر انواع کاغذ دیواری قیمت کمتری دارد.

کاغذ دیواری وینیل یاpvc


کاغذ دیواری PVC با روکش وینیل محکم و بادوام است. دوام آن بیش از5 سال است و به راحتی پاره نمی شود.در برابر ترک دیوار مقاوم است، این نوع کاغذ دیواری قابل شستشو و ضد خش بوده و به همین دلیل گزینه مناسبی برای اتاق کودکان است. همچنین از این نوع می توان به عنوان روکش برای ورق های کاغذ دیواری نیز استفاده کرد.

مطلب مرتبط: کاغذ دیواری ضد آب، دیگه همه جا میشه استفادش کرد!

کاغذ دیواری نانوون*


کاغذ دیواری نانوون با الیاف طبیعی سلولز بصورت فشرده تولید می شود. این نوع کاغذ دیواری علاوه بر تمام ویژگی های کاغذ دیواری PVC ، مزیت های دیگری نیز دارد:

ضد دوده و کثیفی است.
ضد حساسیت است.
در برابر آفتاب مقاوم است.
پاره نمی شود.
عایق گرما و صدا است.
همچنین به این دلیل که در ساخت آن از تکنولوژی نانو استفاده شده است قیمت بالاتری نسبت به سایر انواع کاغذ دیواری دارد.

مطلب مرتبط: ترکیب کاغذ دیواری و رنگ، 5 ایده برای داشتن هر دو!

کاغذ دیواری مخملی.
کاغذ دیواری مخملی زمینه ای از جنس پارچه یا کاغذ دیواری PVC دارد که نقش و نگارهای روی آن از جنس مخمل پارچه ای یا مخمل پلاستیکی است. وجود نقش و نگارهای مخملی باعث می شود تا این نوع کاغذ دیواری قابل شستشو با مواد شوینده نباشد. کاغذ دیواری مخملی معمولا طرح های کلاسیک و رنگ های تیره دارد. پس برای خانه هایی که سبک دکوراسیون کلاسیک و لوکس دارند بهترین انتخاب است و به خوبی با مبلمان هماهنگ می شود. این نوع کاغذ دیواری بسیار خاص و زیباست و از کاغذ دیواری های معمولی قیمت بیشتری دارد.

کاغذ دیواری سه بعدی،


کاغذ دیواری سه بعدی از فاصه چند متری به دلیل طرح ها و سایه هایی که روی آن داده شده، برجسته دیده می شود. همچنین این نوع کاغذ دیواری قابل شستشو بوده و بسیار پرطرفداراست. پس اگر می خواهید فضای خاصی داشته باشید و به آن بعد جدیدی بدهید این کاغذ دیواری مناسب شماست. حتما به این نکته توجه کنید کاغذ دیواری سه بعدی از دور زیبا تر است پس در دیوارهای انتهایی سالن یا دیوارهایی که از عمق کافی برخوردارند از آنها استفاده کنید.

مطلب مرتبط: کاغذ دیواری سه بعدی،
مدل کاغذ دیواری طرح مدرن
هدف از انتخاب کاغذ دیواری،،
شما می توانید به راحتی با استفاده از کاغذ دیواری در دکوراسیون خانه تان تغییر چشمگیری ایجاد کنید. پس باید هدف تان از خرید کاغذ دیواری مشخص باشد. ممکن است بخواهید عمق فضا را بیشتر و یا به آن بافت و گرما اضافه کنید، احساس تان را نسبت به فضا بهتر کنید و یا فضایی آرام و شاد داشته باشید.

از آن جایی که کاغذ دیواری طیف وسیعی از طرح، رنگ و جنس دارد به کمک آن ها می توانید به فضا هویتی مناسب با کاربری آن بدهید. این طرح ها و رنگ ها در فضا تاثیراتی دارند، و معیارهای کلی برای آن ها وجود دارد. لیست زیر در شناخت این معیارها به شما کمک می کند.

کاغذ دیواری های تیره رنگ


فضاهای بزرگ را کوچک تر نشان می دهند.

احساس آرامش بیشتری به فضا می دهند.
رنگ روشن
باعث بزرگ تر دیده شدن اتاق ها می شوند.
فضا را ملایم و دوستانه تر می کنند.
به فضا انرژی می دهند.
طرح گلدار
ترک ها و آسیب دیدگی های روی دیوار را می پوشانند.
گلهای کوچک تربه بزرگتر دیده شدن فضاهای کوچک کمک می کنند.


مطلب مرتبط: طراحی سالن پذیرایی با کاغذ دیواری، هرکسی یه سلیقه ای داره!

کاغذدیواری و پارکت نما دکور
کاغذدیواری و پارکت خانه
کاغذ دیواری طرح جدید مدرن
کاغذدیواری و پارکت نما دکور
طرح های بزرگ
فضا را دنج و صمیمی می کنند.
اتاق های خیلی بزرگ را معقول تر جلوه می دهند.
طرح های کوچک
به بزرگ تر دیده شدن فضا کمک می کند.
باعث می شود به طرح های رنگی بیشتر توجه شود.
خطوط
خطوط عمودی باعث می شوند دیوارها و سقف بلندتر دیده شوند.
خطوط افقی اتاق را وسیع تر و درازتر می کنند.
برای اتاق هایی مناسبند که کوچک هستند و یا سقف کوتاهی دارند.
مطلب مرتبط:

“برای مشاهده مدل های بیش تر و سفارش با گروه مادر ارتباط باشید”

مطالب پیشنهادی:

پوستر دیواری یا کاغذ دیواری، بالاخره کدومو انتخاب کنم؟
کاغذ دیواری ، تغییر دکوراسیون بی دردسر!
کاغذ دیواری هندسی، فکرش هم نمی کنید به این فضاها بیاد!
کاغذ دیواری پذیرایی، کدام دیوار؟ کدام مدل؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *