نکاتی در مورد شستشو ی کاغذدیواری

نما دکور

بهترین روش شستشو کاغذ دیواری


معمولا بعد از خرید کاغذ دیواری سوالاتی برای مصرف کننده پیش می آید که در این مقاله به تعدادی از آنها پاسخ میدهیم.

چگونه کاغذ دیواری را شستشو دهیم؟ بیشتر کاغذ دیواری های موجود در بازار به سه نوع میباشند.

انواع کاغذ دیواری:

1.کاغذ دیواری ونیل یاpvc که از یک لایه کاغذی در سطح زیرین و یک لایه pvc در سطح رویه تشکیل شده اند.(آلبومهای کاغذ دیواری اودیونodion,و یونیکاunica از این نوع میباشند)

2.کاغذ دیواری paper که از گذشته مرسوم بوده از یک لایه کاغذ تشکیل شده که بر روی آن طرح ورنگ چاپ شده است و یک لایه uv از جنس پلی استر برای مقاومت بیشتر بر روی ان کشیده شده.

3.کاغذ دیواری نان وون nonwoven که از الیاف در هم تنیده شده نمدمانند که معمولا جنس الیاف از سلولز میباشد تشکیل شده .این نوع کاغذ دیواری دوستدار محیط زیست میباشد و ظاهر جذابی در دکوراسیون منزل دارد.

نحوه شستشوی انواع مختلف کاغذ دیواری:

1.کاغذ دیواری ونیل pvc:

این نوع از کاغذ دیواری نسبت به سایر انواع کاغذدیواری در برابر شستشو مقاومت بیشتری دارد . ابتدا با یک فوم آغشته به کف شوینده روی سطح کاغذ دیواری را آغشته از کف کنید .سپس توسط یک پارچه ی خشک ترجیحا سفید از جنس کتان کف روی سطح کاغذ دیواری را پاک کنید.

در صورت بروز لکه های مقطعی میشود از اسپری های چند منظوره یا شیشه پاک کن استفاده کرد.

2.کاغذ دیواری paper:

برای پاک کردن این نوع از کاغذ دیواری paper ابتدا یک پارچه سفید از جنس کتان تهیه کنید .سپس آن را با آب و مقدار کمی شوینده مانند مایع ظرفشویی آغشته کنید .سپس بر روی سطح کاغذ به صورت یکنواخت بکشید.

3.کاغذ دیواری nonwoven:

در ابتدا باید به این نکته توجه کرد که بعضی از تولیدات این نوع از کاغذدیواری nonwoven قابلیت شستشو ندارد. و این نکته را قبل از خرید از فروشگاه نمادکور از فروشنده سوال کنید.

برای شستن ان دسته که قابلیت شستشو دارد. ابتدا یک سطل یا تشت را تانصفه اب کنید. سپس به مقدار لازم شامپو فرش در ظرف بریزید وهم بزنید. سپس کف تشکیل شده روی ظرف را توسط یک پارچه توری بر روی سطح کاغذ دیواری به طور یکنواخت بکشید . کفهای روی سطخ کاغذ را قبل از خشک شدن توسط یک پارچه سفید خشک از جنس کتان تمیز کنید.

توجه داشته باشید. هرگاه متوجه شدید پارچه یا توری شما کـثیف شده سریعا آنرا تعویض کنید .یا خوب بشویید تا کثیفی به سطوح دیگر منتقل نشود.

(این روش برای سایر انواع کاغذ دیواری که قابلیت شستشو دارد نیز کاربرد دارد و از بهترین روشهای شستشو میباشد).

نویسنده:سید علی روحی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *